Wymagane technologie: JavaScript i FlashPlayer

Czy stylowy design wyklucza energooszczędność okien?

Odpowiednie parametry termiczne okna, pozwalają znacząco zredukować wydatki ponoszone zimą na ogrzewanie budynku – przez nieszczelne okna może uciekać nawet do 45% energii. Wymagają one jednak zastosowania przez producenta specjalistycznych, zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Okazuje się, że wcale nie musi ucierpieć na tym estetyka okna – a wręcz przeciwnie.

Takim przykładem są okna TYTANOWEtermo. To, co odróżnia je od standardowych produktów dostępnych na polskim rynku, to niezwykle opływowy, znacznie łagodniejszy kształt. Osiągnięcie takiego rezultatu jest efektem zastosowania unikalnego profilu – zaokrąglonego nie tylko od zewnętrznej, ale także wewnętrznej strony okna. Nowoczesna konstrukcja produktu nadaje mu tym samym niepowtarzalny, znacznie ciekawszy wygląd - standardowo, we wnętrzu domu rama okna jest po prostu płaska.

Atutem okien TYTANOWYCHtermo są jednak nie tylko unikalne walory stylistyczne, ale równocześnie doskonałe parametry termiczne. W skrzydle i ramie okiennej zamiast tradycyjnych wzmocnień ze stali, która nie jest najlepszym izolatorem ciepła, zastosowano innowacyjny i znacznie efektywniejszy system Wzmocnień Termicznych MS, wykonanych z kompozytów poliestrowo-szklanych. Dodatkowo, można je wyposażyć w niezwykle energooszczędną szybę SUPERtermo (Uos=0,5), składająca się z trzech tafli szkła. Dzięki temu, przykładowe okno o wymiarach 1,4x1,4m osiąga rekordowo niski współczynnik przenikania ciepła U na poziomie 0,8W/m2K.

 - Wybierając okna do własnego domu powinniśmy pamiętać o tym, że o ich termoizolacyjności decyduje nie tylko rodzaj szyby, ale także ramy, która stanowić może od 30 do nawet 50% całkowitej powierzchni okna – mówi Artur Głuszcz, dyrektor ds. produkcji w firmie MS więcej niż OKNA. - Dlatego też w momencie zakupu powinniśmy zwracać uwagę na współczynnik U podawany dla całego produktu, a nie poszczególnych elementów. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się udanym zakupem i komfortem cieplnym przez długie lata.

Oprócz nowoczesnej elegancji, niestandardowego designu i energooszczędności okna TYTANOWEtermo, gwarantują także odpowiednie standardy w zakresie bezpieczeństwa domu. Posiadają m.in. trzy specjalne zaczepy przeciwwyważeniowe. Poza tym rygle antywłamaniowe, uniemożliwiające podważenie okna rozmieszczono na całym jego obwodzie. Co warte podkreślenia, produkt może zostać wyposażony także w kolejne elementy utrudniające włamanie – klamki z kluczykiem czy chociażby antywłamaniowe szyby. Decyzja dotycząca zastosowania konkretnych rozwiązań zależy tylko od potrzeb i oczekiwań klienta. Podobnie jest w przypadku doboru kolorystyki, faktury oklein, ale także kształtu okna. Jeśli wymaga tego architektura budynku, w którym mieszkamy, zamiast tradycyjnych prostokątów czy kwadratów, możemy na specjalne zamówienie zamówić okna w formie rombów, trapezów, łuków, albo kół.

Fibaro - inteligentny dom
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej tutaj ×